›› Strona Główna

Aktualności     rss icon

7 grudnia br. Centrum Biznesu Fundacji CIP organizuje IV Forum MADE IN KOSZALIN, którego ideą jest promowanie patriotyzmu lokalnego, designu oraz firm i wydarzeń, z których Koszalin może być dumny.

Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński objął Forum MADE IN KOSZALIN patronatem honorowym. Partnerami wydarzenia są: Park Technologiczny S.A., Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie, Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Politechnika Koszalińska oraz Instytut Wzornictwa. Podczas Forum zaprezentowane zostaną wyjątkowe koszalińskie firmy i wydarzenia, a wybitne oraz te, które w najlepszy sposób promują Koszalin nagrodzone zostaną Laurami MADE IN KOSZALIN 2018.

Do dnia 26 października br. zbierane są nominacje do Laurów MADE IN KOSZALIN 2018 w kategoriach: Biznes, Kultura i Design oraz Styl życia i inspiracje.

Nominacje oraz nagrody są bezpłatne i w pełni otwarte.

Zachęcamy do zgłaszania wybitnych koszalińskich firm, osób oraz najciekawszych koszalińskich wydarzeń, z których Koszalin jest dumny i które zasługują na nagrody Laury MADE IN KOSZALIN 2018. Formularz nominacji do pobrania

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Agnieszką Dołęga-Jabłońską - tel. 094/ 34 77 127, 094/ 34 12 317, email: a.jablonska@biznes.koszalin.pl

Centrum Biznesu Fundacji CIP zaprasza na III Forum MADE IN KOSZALIN, które odbędzie się 8 grudnia w City Box, Rynek Staromiejski 14 w Koszalinie.

Ideą Forum MADE IN KOSZALIN jest promowanie patriotyzmu lokalnego, designu oraz firm i wydarzeń, z których Koszalin jest dumny.

W drodze otwartych nominacji w październiku b.r. mieszkańcy Koszalina zgłaszali nominacje do nagród Laury MADE IN KOSZALIN 2017. Wpłynęło ich aż 249 w 3 kategoriach: biznes, kultura i design oraz styl życia i inspiracje.

Decyzją Kapituły III Forum MADE IN KOSZALIN wybrano finalistów oraz laureatów Laurów MADE IN KOSZALIN 2017.

Podczas Forum w dniu 8 grudnia zaprezentowani zostaną finaliści - wyjątkowe koszalińskie firmy i wydarzenia, a wybitne oraz te, które w najlepszy sposób promują Koszalin nagrodzone zostaną Laurami MADE IN KOSZALIN 2017.

PROGRAM

10.00 - 10.15- otwarcie III Forum MADE IN KOSZALIN

10.15 - 13.00 Kategoria: BIZNES

Prezentacje finalistów, wręczenie nagród LAURY MADE IN KOSZALIN 2017

13.00 wręczenie certyfikatów MADE IN KOSZALIN firmom i instytucjom przyjętym do inicjatywy w 2017 roku

13.00 – 13.30 lunch

13.30 – 14.30 Kategoria: KULTURA I DESIGN

Prezentacje finalistów, wręczenie nagród LAURY MADE IN KOSZALIN 2017

14.30 – 14.45 przerwa kawowa

14.45 – 15.45 Kategoria: STYL ŻYCIA I INSPIRACJE

Prezentacje finalistów, wręczenie nagród LAURY MADE IN KOSZALIN 2017

15.45-16.00 Podsumowanie III Forum MADE IN KOSZALIN

Zgodnie z ideą MADE IN KOSZALIN zarówno wydarzenia i firmy, które będą prezentowane oraz zostaną nagrodzone podczas III FORUM MADE IN KOSZALIN są tworzone i powstają dzięki koszalinianom, ale również nagrody LAURY MADE IN KOSZALIN mają iście koszaliński charakter.

LAURY MADE IN KOSZALIN 2015 miały formę szklanego laura i zostały zaprojektowane przez koszalińskiego artystę Piotra Stramskiego, ceramiczne LAURY MADE IN KOSZALIN 2016 powstały w Warsztacie Terapii Zajęciowej Nr 2 w Koszalinie działającym przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jak będą wyglądać - w tym roku wykonane z drewna - LAURY MADE IN KOSZALIN 2017 zobaczymy podczas III Forum MADE IN KOSZALIN w dniu 8 grudnia br. – z pewnością będą unikatowe i w 100 % koszalińskie!

Materiały promocyjne związane z Forum – plakaty, zaproszenia itp. zaprojektowała Justyna Matysiak z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński objął III Forum MADE IN KOSZALIN patronatem honorowym, natomiast patronat medialny nad Forum objęli: Radio Koszalin, GK24, happykoszalin.pl, Tygodnik MIASTO, TV MAX, PRESTIŻ magazyn koszaliński.

Partnerami wydarzenia są: Park Technologiczny S.A., Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie, Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Politechnika Koszalińska oraz Instytut Wzornictwa.

III Forum MADE IN KOSZALIN dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Koszalina.

Serdecznie zapraszamy na III Forum MADE IN KOSZALIN – na prezentacje firm i wydarzeń, z których Koszalin jest dumny!

Udział w Forum jest bezpłatny. Potwierdzenia udziału przyjmujemy do 5 grudnia – formularz potwierdzenia do pobrania

W grudniu br. Centrum Biznesu Fundacji CIP organizuje III Forum MADE IN KOSZALIN, którego ideą jest promowanie patriotyzmu lokalnego, designu oraz firm i wydarzeń, z których Koszalin może być dumny.

Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński objął Forum MADE IN KOSZALIN patronatem honorowym. Partnerami wydarzenia są: Park Technologiczny S.A., Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie, Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Politechnika Koszalińska oraz Instytut Wzornictwa. Podczas Forum zaprezentowane zostaną wyjątkowe koszalińskie firmy i wydarzenia, a wybitne oraz te, które w najlepszy sposób promują Koszalin nagrodzone zostaną Laurami MADE IN KOSZALIN 2017.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie i pomoc w wyłonieniu Waszym zdaniem wybitnych firm, osób czy najciekawszych koszalińskich wydarzeń, które zasługują na nominacje do Laurów MADE IN KOSZALIN 2017 w 3 kategoriach: biznes, kultura i design, styl życia i inspiracje.

Do pobrania formularz nominacji. Będziemy wdzięczni za przesłanie Państwa propozycji nominacji do dnia 20 października na adres email: a.jablonska@biznes.koszalin.pl

Serdecznie witamy w Grupie MADE IN KOSZALIN nowe Firmy! Do naszych szeregów dołączyły: FIrma Handlowa Lider, Językowa Szkoła Podstawowa Happy Days - Szczęśliwe Dni, Polski Klaster Żeglarski oraz Spektrum - Centrum Szkoleń i Rozwoju Kadr.

Liczymy na zaangażowanie w nasze działania i życzymy dobrej współpracy.

 

Grupa MADE IN KOSZALIN powstała z inicjatywy Centrum Biznesu oraz Browaru w Koszalinie, producenta marki Brok, ze wsparciem Prezydenta Miasta Koszalina Mirosława Mikietyńskego. Grupa MADE IN KOSZALIN jest grupą nieformalną skupiającą przedsiębiorców, instytucje kultury, instytucje finansowe, spółki miejskie i inne podmioty z Koszalina i okolic. Działalność Grupy jest koordynowana przez Centrum Biznesu z udziałem Urzędu Miasta w Koszalinie.

 

Cele Grupy:

 • wykreowanie marki MADE IN KOSZALIN
 • promocja Miasta Koszalina i okolic
 • wspólna, efektywna promocja koszalińskich firm i instytucji
 • zwiększenie lojalności klientów wobec lokalnych produktów/ usług
 • zwiększenie jakości produktów i usług z Grupy MADE IN KOSZALIN
 • wzbudzenie patriotyzmu lokalnego w mieszkańcach Koszalina i okolic

 

 

Do Grupy MADE IN KOSZALIN mogą się przyłączyć firmy/instytucje które:

 • działają na terenie Koszalina i okolic (do ok. 100 km)
 • działają minimum 12 miesięcy
 • wyróżniają się rzetelnością i jakością oferowanych produktów/usług
 • posiadają rekomendację członków Grupy
 • nie zalegają ze zobowiązaniami wobec ZUS i US

 

Partnerem Grupy mogą zostać urzędy miast i gmin i uczelnie w kraju i na świecie.

 

Korzyści dla firm:

 • wymiana informacji na temat usług i towarów
 • solidarna współpraca w ramach grupy
 • logo grupy na produktach, siedzibach firm i stronach internetowych członków grupy
 • wzmocnienie wizerunku firm budowanie przywiązania klientów do lokalnych marek
 • większenie atrakcyjności produktów i usług na rynku lokalnymKorzyści dla Partnerów:

 • efektywny przepływ informacji pomiędzy Partnerami a członkami Grupy
 • promocja miasta Koszalina i okolicznych gmin
 • zwiększenie lojalności klientów wobec lokalnych produktów i usług
 • zwiększenie jakości produktów i usług z Grupy MADE IN KOSZALIN
 • wzbudzanie patriotyzmu lokalnego w mieszkańcach regionu
 • prestiżowy status instytucji kojarzonej jako przyjaznej biznesowi, rzetelnej, o wysokiej jakości usługach/produktachKorzyści dla mieszkańców:

 • niższe ceny produktów i usług
 • własne, koszalińskie produkty z których będą dumni
 • programy lojalnościowe
 • budowanie więzi pomiędzy firmami a mieszkańcami