›› Strona Główna ›› Firmy/Instytucje ›› Muzeum w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie

ul. Młyńska 37-39
75-420 Koszalin

Tel. 094 343 20 11
Fax 094 343 20 11
mwkSPAMFILTER@muzeum.koszalin.pl
www.muzeum.koszalin.pl

Muzeum w Koszalinie ma status samorządowej instytucji kultury, organizatorem naszej działalności jest Gmina Miasto Koszalin. Siedzibą Muzeum jest gruntownie odrestaurowany zespół pałacowo-młyński przy ulicy Młyńskiej.

Zajmujemy się przede wszystkim gromadzeniem zabytków i materiałów dokumentacyjnych w zakresie archeologii, etnografii, historii Koszalina i Pomorza, a także sztuki dawnej i współczesnej. Katalogujemy i opracowujemy zgromadzone zabytki, upowszechniamy o nich wiedzę oraz prowadzimy badania terenowe. Mamy szczególnie bogaty dorobek w zakresie badań archeologicznych (współpracujemy w tym zakresie z wiodącymi ośrodkami naukowymi).

Odwiedzający nasze Muzeum mogą podziwiać szereg wystaw stałych, w tym ekspozycję dotyczącą historii Koszalina, bogatą wystawę monet i medali, wystawę wnętrz mieszczańskich oraz prezentację zabytków związanych z kulturą jamneńską. Rokrocznie udostępniamy zwiedzającym także kilkanaście ekspozycji czasowych.

Potwierdzeniem naszej pracy są nagrody i wyróżnienia zdobywane w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, w tym w najistotniejszym dla muzealników konkursie Sybilla organizowanym przez resort kultury i dziedzictwa narodowego.

W grudniu 2009 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o wpisaniu Muzeum w Koszalinie do Państwowego Rejestru Muzeum. Wpis jest potwierdzeniem poziomu merytorycznego i organizacyjnego naszej instytucji.